1000 kişilik istihdam hedefliyoruz!

Cummhuriyet Halk Partisi Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, İlçe Kaymakamı İsmail PENDİK, Belediye Başkanı Hayrettin KAYA ve Gerze önceki dönem Belediye Başkanı Osman BELOVACIKLI, Belediye tarafından ilçeyekazandırılan Çiğdem Tekstil’in açılışını gerçekleştirdi.
Açılışta konuşan Ayancık Belediye Başkanı Hayrettin KAYA; “Göreve gelmeden önce Ayancık halkına söz verdiğimiz ilk konu göç veren değil göç alan bir Ayancık inşa edeceğiz demiştik. Yapmış olduğumuz çalışmalar sonucunda Belediyemiz tarafından yapılan modern tekstil fabrikası ile birlikte bunun ilk adımını gerçekleştirdik. İkinci tekstil fabrikasının ihalesini tamamlayıp önümüzdeki günlerde temel atma töreni gerçekleştireceğiz ve bu yıl içerisinde faaliyete geçmesini sağlayacağız. Bu yatırımlar ile birlikte tekstil alanında ilçemizde yaklaşık 1000 kişilik istihdam oluşturmayı hedefliyoruz’’ dedi.
İlçede istihdam sorununun ortadan kalkması için yatırımların devam edeceğini belirten KAYA; “Hepinize katılımlarınızdan dolayı teşekkür eder ve tekstil fabrikamızın siz değerli Ayancık Halkına ve İlçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum”diyerek sözlerini tamamladı.

Bir bir veya daha fazla kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir
Bir 5 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan görseli olabilir
Başa dön tuşu