AKŞENER, “O ŞUCU BU BUCU DİYENLERE DEĞİL….”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, afet bölgesi Ayancık, Türkeli, Sinop kent merkezi ve bazı ilçelerde çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Sinop’a geldi. Kastamonu’nun Bozkurt ilçesini ziyaretinin ardından ilk olarak Türkeli ilçesine gelen Akşener, burada Sinop İl Başkanı Yılmaz Şanlan, Türkeli İlçe Başkanı Şuayip Özcan ve CHP İlçe Başkanı Turgay Dinçel tarafından karşılandı.

geçen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ayancık Belediye Başkanı Hayrettin Kaya’ya geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Akşener, Başkan Kaya ile birlikte selden zarar gören alanlarda incelemelerde bulundu, afetzedelerle sohbet etti. 26 Ağustosta Durağan, Boyabat Sinop Merkezde de esnaf ziyaretlerinde bulundu.

 

İYİ PARTİ Genel Başkanı Meral AKŞENER Durağan ziyaretinde esnafları ziyaret ederek sorunlarını dinledi Akşener’e ziyaretinde Teşkilattan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Koray AYDIN,İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin ÖRS,İYİ Parti Gurup Başkan Vekili Dursun Musavat DERVİŞOĞLU,İYİ Parti Sinop İl Başkanı Yılmaz ŞANLAN,İYİ Parti İlçe Başkanı Musa ÖNDER ve çok sayıda partili katıldı.AKSENER’e Durağan ziyaretinde ayrıca ittifak ortağı Cumhuriyet Halk Partisinin ilçe Başkanı Mustafa EKER, CHP Kadın kolları Başkanı Nuray Çoşkun ve üyeleri de eşlik etti.

 

Durağanda yoğunbir ilgi nin gösterildiği AKŞENER’e yöreye ait çember hediye edilirken Durağanspor atkısını da omzuna taktılar. Akşener esnafları ziyaret ederek onların hal ve hatrını sordu onları dinledi. Ziyaret esnasında emekli bir vatandaş elektrik faturasını getirerek, elektrik faturalarına isyan etti, bunun nasıl bir soygun olduğunu söylemesini istedi. Köylerden gelen vatandaşlar ise şikayetlerini Akşenere ileterek köylerinde yaşanan su sorunlarına çözüm bulunmasını istedi. Akşener Esnaf ziyareti sonrası yoğun kalabalığın konuşma yapmasını istemesi üzerine kısa bir konuşma yaptı. Akşener konuşmasında; “Ben siyaseti yermek yada kendi siyasetimi övmek için gezmiyorum.Amacımız esnaflarımızın sorunlarını dinleyerek onların sorunlarını yetkili birimlere ulaştırmak. Arkadaşlarımızın ve benim bu gezilerde aldığımız notları gurup toplantılarımız da dile getiriyor ve dikkat çekiyoruz.
Seçmenler hiç bu zamana kadar bu kadar değersiz olmamıştı.Biz seçmenin değerini yeniden oluşturmak istiyoruz. Siyasetciler size hizmet için var ama bu dönem bu bucu bu şucu diyerek en kolay oy alma yöntemini tercih ettiler. Seçmene inmiyorlar ve seçmeni dinlemiyorlar. Ama bizler seçmenin değerli olduğunu göstermeye çalışıyoruz. Bizler sizlerden o şucu bu bucu diyenlere değil projesi olan size hizmet edecek olanlara oy vermenizi bekliyorum’’ dedi.

 

AKŞENER ayrıca alanda bulunan görevli polis memurlara teşekkür ederek “3600 ek gösterge inşallah bizim dönemimizde nasip olacak.Bende bu kapsamda sizlerin bu oylarınıza talibim”dedi. yoğun ilgi ile karşılanan Meral Akşener fotoğraf çektirme taleplerini geri çevirmeyerek vatandaşlarla sık sık fotoğraf çektirdi. Akşener, Durağan ziyaretinin ardından ilçeden ayrılarak Boyabat’a geçti.

AKŞENER’E BOYABAT’TADA YOĞUN İLGİ..

Boyabat’ta Dörtyol Mevkiinde İYİ Parti Boyabat İlçe Başkanlığı önünde partililer tarafından çiçeklerle karşılanan Meral Akşener daha sonra vatandaşlarla bir araya geldi.Esnafın sıkıntılarını dinleyen Akşener ekonomik sorunlarla ilgili bilgi aldı. Boyabat’ta yoğun ilgi ile karşılandı. Akşener, Boyabat ziyaretleri ardından ilçeden ayrılarak Sinop’a geçti.

AKŞENER, “ŞUCUYMUŞ, BUCUYMUŞ SİZİN TENCERENİZİ KAYNATMIYOR!”

Boyabat’tan sonra Sinop Merkeze hareket eden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Sinop merkezde Sakarya Caddesinde yoğun bir kalabalık tarafından karşılandı. Sakarya Caddesi üzerinde bulunan esnafları ziyaret ederek esnafları dinleyen Akşener ; ‘’ Normal şartlarda sadece esnafı geziyorum, esnafın dükkânında rastladığım işsiz genç, tarımdan dışarı çıkmış insanlar, tencere kaynatamayan kadınlar, atanamayan öğretmenler, besicilikte iflas etmiş kardeşlerim ve ziyaret ettiğim esnaf hangi işle meşgulse o esnafın derdini dinleyerek dolaşıyorum. O dükkândan içeri girdiğim zaman iktidar partisini yermiyorum, başka bir partiyi de yermiyorum, kendi partimi de övmüyorum, propaganda da yapmıyorum; sadece sizin dertlerinizi dinliyorum. 20 Ocak 2020’den beri ben ilçe ilçe geziyorum ve sadece esnaf geziyorum. Yün yumaklarıyla siyaset birbirini meşgul ediyor. Bu arada sizleri görmüyoruz, sizin derdiniz nedir gözünüzün içine bakıp onu anlayamıyoruz. Şuculuk, buculuk üzerinden oy verir oldunuz ve çırak çıkan da sizsiniz. Ben şunu yapmaya çalışıyorum; ben de dahil her siyasetçi buraya gelmeli ve sizin dertlerinize çözüm üzerinden konuşmalı. Bizimle ilgili vereceğiniz notları onun üzerinden vermelisiniz. Biz siyasetçilerde hizmet üzerinden rekabet etmeliyiz, şucuymuş bucuymuş sizin tencerenizi kaynatmıyor. Bu tür mücadeleler sizin işsiz gencinize iş, istihdam yaratmıyor. Zincir marketleri ortadan kaldırmıyor. Ben esnafı dinledikçe, esnafın müşterilerinin derdini dinledikçe dikkat çeksin diye önce grup konuşmama koydum, arkasından milletvekili arkadaşlarım önergelerini verdiler ve biz sizin derdinizi düzenli gündemde tutmaya devam ettik” ifadelerine yer verdi.

 

Başa dön tuşu