CHP Durağan İlçe Başkanlığı Danışma Meclisi Yapıldı

CHP Durağan ilçe başkanlığı ilçe danışma meclisi CHP Sinop Milletvekili Barış KARADENIZ, il yönetimi, ilçe yönetimi ve üyelerin katılımı ile gerçekleştirildi. Geniş katılımlı olarak düzenlenen toplantıya çok sayıda üyenin iştirak ettiği gözlendi.

İlçe danışma meclisinde üyelerin görüş ve önerileri dinlenirken yapılacak faaliyetler hakkında bilgi verildi. CHP’nin ilk seçimlerde iktidara hazırlandığı vurgulanan konuşmalarda CHP Durağan ilçe başkanı Mustafa Eker üye sayısında ciddi bir artış olduğun ve üyeliğe talebin çok olduğuna vurgu yaparak “yeni katılımlarla partimi her geçen günden daha fazla büyüyor, ulaşamadığımız kesimlere ulaşıyoruz. Vatandaşın ilgi ve alakası her geçen gün artıyor”dedi.
CHP Sinop milletvekili Barış Karadeniz’de gerek ilçe teşkilatı gerekse üyelerle her daim iletişim içinde olduklarını vurguladığı konuşmasında ilçeler arasında en fazla oyu veren ama her geçen gün eriyen Durağan’ın CHP iktidarında makus talihinin değişeceğini söyledi. Karadeniz konuşmasında geçtiğimiz Ağustos ayında yaşanan büyük sel felaketinde zarar gören Ayancık Terminal Köprüsü onarılması ardından yapılan Töreni eleştirdi.

NEZAKET VE HOŞİGÖRÜDEN UZAK!.

Yapılan Tören ile ilgili eleştirilerde bulunan KARADENİZ yapılan uygulamaya tepki gösterdi. ‘Ayancık Belediye Başkanımıza söz hakkı verilmemesine üzülerek şahit olduk’ ifadesini kullanan KARADENİZ yaptığı konuşmada ; ‘’11 Ağustos 2021 tarihinde Ayancık ilçemizde yaşanan sel felaketinin ardından yaraların ivedilikle sarılması noktasında yaşanan birlik ve beraberlik geleceğe dair umutlarımızı arttırmıştır. Ayancık köprüsünün açılışının gerçekleştirmek üzere Ayancık’a geldiğimde Ulaştırma ve Alt yapı Bakanlığı yetkililerinin hazırladığı açılış programına AKP iktidarının nezaket ve hoşgörüden uzak, devlet protokolününe yakışmayan uygulamalarına şahit olmak eminim benim kadar Ayancıklı hemşerilerimize dikkatinden kaçmamıştır.” dedi.
Konuşmalar sırasında Sinop ilinin iki Milletvekilinin olmasına rağmen sadece birine söz verilmesine ve belediye başkanına söz verilmemesine tepki gösteren Karadeniz; “ Sinop’un iki milletvekili var ama iktidara söz verenler bizi görmezen gelmiştir. Üstelik o şehri yöneten 11 Ağustostan bu yana gecesini gündüzüne katarak insan üstü bir çaba sarf eden Ayancık Belediye Başkanımıza söz hakkı verilmemesini de üzülerek şahit olduk. Tüm bu nezaketten uzak ,devlet protokolüne yakışmayan durum karşısında tören alanını terk etmememiz bu duruma sebep olanlar kadar hoşgörüden ve nezaketten uzaklaşmayacağımızın ve Ayancık halkına saygımızın açık ifadesidir. Siyasetçilerin bu konularda azami titizlik ve dikkat göstermesi vatandaşlarımızın dayanışma ruhunu güçlendirecektir.
Afet sonrası Ayancık Belediyesi’nin Bakanlıkça tespit edilen hasarının yine bakanlıkça sadece % 10’unun karşılanması ve vatandaşlarımıza mesaj atılarak duyurulması , sanki sadaka dağıtıyormuş gibi bir tavır içinde bulunulması artık nezaket sınırını aşmış şımarıklığa dönüşmüştür.
Emin olun ki bizler iktidara geldiğimizde sizin gibi yapmayacağız nezaket; yapılan işe teşekkür etmeyi gerektirir. Biz, bu devlet protokolünü dahi bilmeyen zihniyete karşı, yaradılışımız gereği teşekkür etmeyi boynumuzun borcu biliyoruz. Bu duygularla Ayancık halkının hizmetine sokulan bu köprünün yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür ederim’’ ifadelerine yer verdi.

Başa dön tuşu