EKER ; ‘‘ Halktan alanlar, halka düşman oldular’’

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri iştiraklerinden Tarım Kredi Kooperatif Market’in 575’inci hizmet noktası Sinop’un Boyabat ilçesinde açıldı.

Tarım Kredi Kooperatif Market’in açılması ile ilgili CHP Durağan İlçe Başkanı Mustafa EKER sosyal medyadan yaptığı paylaşımda iktidarın esnafları pahalı diyerek hedef gösterdiğine vurgu yaparak iktidarın esnafa bakışını eleştirdi. Eker ‘Ne diyeyim halktan alanlar, halka düşman oldular’ dedi. Yaptığı paylaşımda EKER; ‘‘Bu iktidarla birlikte fahiş fiyatla veren esnaf, ekmeği zamlı veren fırıncı, vatandaşa ucuz adres (!?) Gösteren reis!.. Seyyar sebzeci açtı, ekmek için talimat verdi, market ve bakkal fahiş fiyatla satıyor diyerek Tarım Kredi Kooperatifi Marketlerini ucuzluğa adres gösterdi… Sevgili iktidar ve temsilcileri: esnafın ek geliri yok ve sürekli giderleri artıyor.. Tarım kredi kooperatifi gibi çiftçiden tefeci gibi yüksek faizde almıyor tam tersi sürekli veriyor, sürekli harcıyor, istihdam sağlıyordu ama artık onlarda batıyor.


Durağan’lı, boyabat’lı esnaf kardeşim; sız pahalı satıyor sunuz diye Boyabat’ta Tarım Kredi kooperatifi marketini açıyor. Ne diyeyim halktan alanlar, halka düşman oldular. Esnafı, kendisi gibi düşünmeyenleri ya hain ya da dış güçlerin oyuncağı ilan ettiler. sakın sesinizi çıkarmayın bu sefer neci olursunuz ne ile suçlanırsınız bilinmiyor… çok kızarsa bu seferde fırın, servis, kasap , bedava çay için de millet kıraathanesi veya manav açabilirler… İktidarda sizi düşünen kimse yok esnaf kardeşim. siz vergi vermeye geçinmek için kredi aramaya borç içinde yüzüp rızkınızı kazanmak için iktidarın büyüdük masallarına dinlemeye devam edin… Sevgili Durağanlı market bakkal ve manav esnaf kardeşim yeni rakibiniz çiftçiye uyguladığı yüksek faiz politikası ile üretimin belini kıran Tarım Kredi Kooperatif marketi Boyabatta açılıyor… Esnafımıza geçmiş, iktidara hayırlı olsun…’’ ifadelerine yer verdi.

Tarım Kredi Kooperatifi Marketler Zincirinin yakında Durağan’da da şube açacağı ve bunun için yer arayışında olduğu öğrenildi.

Başa dön tuşu