KARADENİZ;’’ SAĞLIK İŞİ ŞAKAYA GELMEZ’’

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz Saraydüzü’nde yaşanan sağlık krizine dikkat çekti. Karadeniz; ‘‘Sağlık işi şakaya gelmez’’ dedi.

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz Sinop il ve ilçelerinin sorunlarını gündeme taşımayı sürdürüyor. Karadeniz Saraydüzü’nde vatandaşlarının sağlık hususunda büyük problemler yaşadığını belirtti.

CHP Milletvekili Barış Karadeniz konu ile ilgili yaptığı açıklamada; Yaklaşık iki yıldır pandemiyle iç içeyiz. Vatandaşlarımızın sağlık hizmetine en çok ihtiyaç duyduğu bu süreçte Saraydüzü ilçemizde tam manasıyla bir sağlık krizi yaşıyoruz. Mart ayında açılacağı belirtilen Aile Sağlık Merkezi yıl sonuna gelmemize rağmen açılmaması, yapının yarım bırakılması kabul edilebilir bir durum değildir. Taşımalı eğitimden sonra şimdi taşımalı sağlık revaçta, vatandaşlar sağlık hizmetleri için Boyabat’a yönlendiriliyor. Gece bir rahatsızlık yaşasa aracı olmayan vatandaşım nasıl Boyabat’a gidecek? Acil bir durumda vatandaş nasıl hastaneye yetiştirilecek ? Sağlık hız işidir, sağlık işi şakaya gelmez. Yapılacak en kıymetli yatırım sağlığa yapılacak yatırımdır. Bir an evvel Saraydüzü’nde bu sağlık krizine son verin, siyaset üstü bu konuyu çözün. Vatandaşımızın bu geç kalınmış hizmete kavuşması için konuyu yakinen takip edeceğim’’ cümlelerine yer verdi.

Başa dön tuşu