KARADENİZ;”DURAĞANLI VATANDAŞIMI KANDIRMANIN NETİCESİNİ SANDIKTA ÇOK AĞIR ÖDEYECEKSİNİZ”

Durağan’da yapılması planlanan TOKİ konutları ihalesinin iptal edilmesine CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz tepki gösterdi.

Karadeniz konu ile ilgili yaptığı açıklamada;”Ne yazık ki ekonomimiz günden güne bitiyor, vatandaşın emeği sömürülüyor.  Eskiden ev araba hayali kuran vatandaşlarımız şimdi ay sonunu zor getiriyor. Hal böyleyken TOKİ Durağan’da 177 Konut ve 1 Adet Ticaret Merkezi yapacağını duyurdu. Dar gelirli vatandaşlarımız ev sahibi olacak diye biz de hemşehrilerimizle birlikte mutlu olduk. Fakat aldığımız habere göre Durağan TOKİ projesi ihalesi iptal edildi. İhale iptal gerekçesinde ise; ”İhtiyaçların uygun şartlarla ve zamanında karşılanmasını ve kaynakların verimli kullanılması” ilkesi gereğince Kamu İhale Kanununun, Bütün tekliflerin reddedilmesi ve ihalenin iptali başlıklı 39. maddesi uyarınca ihalenin iptal edilmesine karar verilmiştir” ibaresi yer alıyor.
Her platformda dile getiriyoruz iktidarın mevcut yönetiminde bir plansızlık almış başını gidiyor. Durağanlı vatandaşım adına soruyorum ; Vatandaşı ümitlendirirken ‘İhtiyaçların uygun şartlarla ve zamanında karşılanmasını ve kaynakların verimli kullanılması’ ilkesini neden önemsemediniz? Dar gelirli ailelerin vebalini nasıl ödeyeceksiniz? Devleti sosyal medyadan yöneten iktidar yine sınıfta kaldı.Konuyla bağlantılı kim varsa önce Durağan sonra kamuoyu vicdanı adına açıklama bekliyoruz. Artık yönetemiyorsunuz, kabul edin. Durağanlı vatandaşımı kandırmanın neticesini sandıkta çok ağır ödeyeceksiniz”ifadelerine yer verdi.

Başa dön tuşu