MAVİŞ;’’ FELAKETİN İZLERİ SİLİNİYOR’’

AK Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım MAVİŞ, Ayancık ve Türkeli İlçelerinde Afet Sonrası Yapılacak işlerle ilgili kamuoyunu bilgilendirdi.

Ayancık Çayı Islahı

Maviş, Sinop Ayancık İlçe Merkezi Ayancık Çayı 2. Kısım İkmali ihalesinin yapıldığını, iş kapsamında 530 Metre Çift Taraflı İstifli Taş Tahkimat, 4893 Metre Çift Taraflı Beton Ağırlık Duvar, 22 Adet Betonarme Brit, 305 metre Betonarme U Kanal,500 metre Temeli Beton Harçlı Duvar, 500 metre Beton Taban Kaplama, 10821 Metre Ferforje Korkuluk İmalatı yapılacağını bildirdi.
Ayancık Çayı Yan Kolları Islahı
Maviş, Sinop Ayancık Çayı ve Yan Kolları

1. Kısım Üst Havza Tedbirleri İkmali ihalesinin de yapıldığını, iş kapsamında 1 Adet Betonarme Tersip Bendi, 3000 metre Yatak Düzenlemesi ve Sedde Tanzimi İmalatı yapılacağını, ayrıca 4 adet köprü imalatının yapılacağını ifade etti.

Türkeli Helaldı Çayı Taşkın Koruma

Maviş, Sinop Türkeli Taçahmet, Karabey, Ayaz, Düzler Köyleri ile Ayancık Topağaç Köyü ve Arazilerinin Helaldı Çayı Taşkın ve Kıyı Oyuntusundan Korunması İkmali işi ihalesinin yapıldığını,20000 metre İstifli Taş Tahkimat, 3500 metre Tabanı Beton Kaplı Temeli Beton Kargir Duvar,4700 metre Harpuşta, 4700 metre Ferforje Korkuluk, 7 Adet Menfez İmalatının yapılacağını dile getirdi.

Sinop Türkeli Çayı


Sinop Türkeli Çayı ve Yan Kolları 1. Kısım Üst Havza Tedbirleri İkmali işi ihalesinin yapılması çalışmalarının devam ettiğini iş kapsamında 3 Adet Betonarme Tersip Bendi, 1500 metre Gabion Şilte ile Kıyı Koruma İnşaatı, 1700 metre Beton Ağırlık Duvar, 60 Adet Düşülü Brit İmalatı, 2 Adet Köprü İmalatının yapılacağını ifade etti.
Maviş, afetin ilk saatlerinden itibaren bugüne kadar yaralarının sarılmasında desteklerinden dolayı diğer bakanlarımızın yanı sıra Tarım ve Orman Bakanımız Bekir PAKDEMİRLİ ve DSİ Genel Müdürü Kaya YILDIZ’a bu vesileyle teşekkürlerini ifade etti.

Başa dön tuşu