MAVİŞ’İN, SİNOP HEYETİYLE TEŞEKKÜR ZİYARETLERİ

AK Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım MAVİŞ, beraberindekiSinop Valisi Erol KARAÖMEROĞLU, AK Parti İl Başkanı Uğur GİRESUN, İl Genel Meclisi Başkanı Yakup ÜÇÜNCÜOĞLU, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Eda ÖZVİN, Türkeli Belediye Başkanı Veysel ŞAHİN, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Faruk ŞANOĞLU, AK Parti Ayancık İlçe Başkanı Aslan ÖZDEMİR’den oluşan heyet, Ayancık ve Türkeli sel afetinde kurtarma ve yaraların sarılmasında katkılarından dolayı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih DÖNMEZ, İçişleri Bakanı Süleyman SOYLU, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa VARANK, Tarım ve Orman Bakanı Bekir PAKDEMİRLİ’yiayrı ayrı ziyaret ederek hemşehrileri adına teşekkürlerini ilettik.
Ziyaret sonrası açıklamalarda bulunan AK Parti Sinop Milletvekili Dr Nazım MAVİŞ; 6 Ekim Çarşamba öğleden sonra ilk ziyaretlerini Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sn Fatih DÖNMEZ’e yaptıklarını, yaşanan afette gösterdiği üstün gayret ve destek için hemşehrileri adına teşekkürlerini ilettiklerini ifade etti.

Maviş, ziyareti programlarının 2. durağı olan İçişleri Bakanı Sn. Süleyman SOYLU’yla sıcak bir ortamda görüşmenin gerçekleştiğini, gerek arama kurtarma gerekse yaraların sarılmasında gösterdikleri destek, gayret ve özel ilgisi sebebiyle hemşehrilerinin selamlarını ve minnettarlıklarını Sn. Süleyman SOYLU’ya ilettiklerini ifade etti.
Maviş, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sn Mustafa VARANK’a yaptıkları ziyarette yıkılan işyerlerinin yeniden yapımıyla ilgili sürdürülen çalışmaları değerlendirdiklerini ifade etti.
Çarşamba günü son teşekkür görüşmesinin Tarım ve Orman Bakanı Sn Bekir PAKDEMİRLİ ile heyet olarak TBMM’de gerçekleştiğini ifade eden Maviş, “Ayancık’ta orman köylümüzün ve ormanla ilgili tüm paydaşlarımızın taleplerini Sn Bakanımıza ilettik” dedi.
Maviş, Tarım ve Orman Bakanı Sn Bekir PAKDEMİRLİ’nin “Bizim için esas olan Ayancık’lı hemşehrilerimizin talebidir.” yaklaşımıyla Ayancık’lıların istekleri doğrultusunda orman deposu yerinin belirlendiğini, arama kurtarma ve yaraların sarılmasında Bakanlığının bütün birimleriyle her türlü desteği sağlayan Bakan PAKDEMİRLİ’ye hemşehrilerinin teşekkürlerini ileterek Çarşamba günü ziyaretlerini tamamladıklarını söyledi.
Maviş, 7 Ekim Perşembe günü Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sn. Adil KARAİSMAİLOĞLU’na yapılan ziyaretle başlayan programlarının, İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail ÇATAKLI’yla devam ettiğini, öğleden sonra ise Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem KASAPOĞLU ve Adalet Bakanı Abdulhamit GÜL ile yapılan görüşmelerle ziyaret programını tamamladıklarını açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

three × one =

Başa dön tuşu