KARADENİZ;’’ VATANDAŞIMIZA ZAMANINDA VE EKSİKSİZ TEDAVİ HİZMETİ VERİLMELİDİR’’

Cumhuriyet Halk Partisi Sinop Milletvekili, Genel Başkan Başdanışmanı Barış Karadeniz Atatürk Devlet Hastanesi’nde yaşanan problemleri gündeme taşıdı. Karadeniz; “Hastanedeki sorunlar çözülmeli, vatandaşımıza zamanında ve eksiksiz tedavi verilmelidir’’ dedi.
CHP Milletvekili Barış Karadeniz son günlerde Sinop kamuoyunu meşgul eden Atatürk Devlet Hastanesi’nde süregelen sağlık krizini eleştirdi. Karadeniz yaptığı yazılı açıklamada;
‘’Pandemiyle mücadele verdiğimiz bu süreçte hastaya en yakın hizmet birimi Atatürk Devlet Hastanesi’nde ne yazık ki sorunlar bitmiyor. Hastane yeni hizmet binasına geçtiğinden bu yana doktor ve personel eksikliği her geçen gün artarak devam ediyor. Yaz turizminin tercih edilen kentlerinden biri olan kentimizde artan nüfusa ek personel eksiği de çok kez karşımıza çıkıyor. Hastanedeki iç anlaşmazlıklar hastalara mağduriyet yaşatıyor. Eksik tıbbi malzeme alet ve cihazlar idareciler arasında yaşanan pürüz dolayısıyla hemen ihale edilemiyor, bu aradaki zaman farkı ne yazık ki yine hastane kapısı aşındıran halkımızı mağdur ediyor. Kurum müdürlerinin anlaşmazlığı hastanede idari işleri yavaşlatırken zaten zor muayene sırası alabilmiş vatandaşlarımıza tam anlamıyla bir işkence yaşatıyor. İlçelerden şifa bulmak adına hastanemize giden hastalarımız kimi zaman muayene olamıyor, kimi zamansa eksik malzeme dolayısıyla tedavilerini tamamlayamıyor. Sinop’ta sağlığın başı hastanemizde bu sorunlar çözülmeli, vatandaşımıza zamanında ve eksiksiz tedavi verilmelidir. Kurum içi çatışmalar hastalara yansıtılmadan sona erdirilmeli ve Sinop’a yakışır bir yönetim şekli kabul edilmelidir. Vatandaşlarımızın sağlığı ve refahı için elimizi taşın altına koymaya hazırız, süreci yakinen takip edeceğiz’’ cümlelerini kullandı.

Başa dön tuşu