KARADENİZ;’’HEKİMLERİMİZİN YANINDA OLMAYI SÜRDÜRECEĞİZ’’

Cumhuriyet Halk Partisi Sinop Milletvekili, Genel Başkan Başdanışmanı Barış Karadeniz ülke genelinde hekimlerin iş bırakma eylemi hususunda açıklamalarda bulundu. Karadeniz; “Doktorların hakkı teslim edilmeli, adil bir düzen yaratılmalıdır” dedi.

Hekim Birliği, Hekim-Sen ve Tabip-Sen’den yapılan duyuruda 17-18 Mayıs ve 26-27 Mayıs tarihlerinde iş bırakma eylemi yapma kararı alındığı belirtildi. CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz konuya ilişkin yazılı açıklamalarda bulundu. Karadeniz; “Öncelikle hekimlerimizin bu haklı mücadelesinde yanlarında olduğumu belirtiyorum. Uzun ve meşakkatli bir eğitimle doktor olan, memleketin en ücra köşesi dahi olsa Türk bayrağının

dalgalandığı her yerde toplum sağlığı için emek veren hekimlerimizin hakkı gasp ediliyor. Doktorlarımız sözlü, fiziki saldırılara maruz bırakılıyor hatta öldürülüyor. Pandemi sürecinde kendi canından geçen, bir hastayı daha kurtarabilmek adına mücadele veren doktorlarımız ne yazık ki emeklerinin karşılığını alamıyor. Yoksulluk sınırının altında maaş alan hekimlerimiz bir de üzerine hastanelerde can güvenliğiyle burun buruna geliyor. İktidar verdiği sözleri tutmuyor, iktidar doktorları görmemezlikten geliyor, sorunları sümen altı ediyor.Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Beni Türk hekimlerine emanet ediniz” diyerek önemine vurgu yaptığı hekimlerimizin yanında olmayı sürdürecek, hak ve hukuk adına onların gür çıkan sesi olmayı sürdüreceğiz .” ifadelerine yer verdi.

Başa dön tuşu