KARADENİZ;’’SİYASİ KUTUPLAŞMALARI BİR KENARA BIRAKALIM SİNOP HEPİMİZİN’’

Cumhuriyet Halk Partisi Sinop Milletvekili, Genel Başkan
Başdanışmanı Barış Karadeniz çalışmaları devam eden Meydan Projesi hakkında açıklamalarda bulundu. Karadeniz; ‘‘Tüm siyasi partiler, STK ve dernekler bir olalım Sinop hepimizin’’ dedi.


CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz geçtiğimiz günlerde Meydan Projesi çalışma alanında incelemeler yapmış, yüklenici firma ile proje üzerinde fikir alışverişinde bulunmuştu. Konuya ilişkin yazılı açıklamalarda bulunan Barış Karadeniz; ‘‘Çalışmaları devam eden Meydan Projesi alanında incelemelerde bulunduk, projeyi teslim alan firma yetkililerini ziyaret ettik. Firma yetkilileri ile proje üzerinde konuştuk, çalışmaların ilk etabının 15 Haziran olası yağış ve mücbir sebepleri de düşünerek 30 Haziran’a kadar biteceğinin sözünü aldık. Özellikle son yıllarda adı yaz turizmiyle anılan memleketimizde projenin bir an evvel bitmesi, misafirlerimize daha güzel bir Sinop deneyimi, hemşehrilerimize daha güzel bir yaz tatili yaşatmamız açısından önem arz ediyor. Yüklenici firmaya personel sayılarını arttırmaları talebinde bulunduk onlar da önümüzdeki günlerde daha fazla personel ile çalışacaklarının bilgisini verdiler. Yüklenici firmanın
çalışmalarını hızlandırması projeyi bir an önce bitirmesi gerekiyor. Eğer bitiremeyecekse de biz Sinoplular çalışkan insanlarız, gerekirse kazma kürek alır sahada imece usulüyle çalışır bitiririz. Yaz geldi, her yıl giderek artan yerli ve yabancı turist potansiyelimiz var. Şehir içinde trafik ve yaya güvenliğinin sağlıklı olabilmesi adına proje alanındaki yolların ivedilikle bitirilmesi gerekiyor. Pandemi sürecinde de yeterince sıkıntı çeken esnafımız yazı bekliyor. Sinop’un marka değerini yükseltmek sonraki yıllara daha fazla turistin ilgisini çekmek adına çalışmaları hızlandırmamız, Sinop’u yaza hazırlamamız gerekiyor. Siyasi kutuplaşmaları bir kenara bırakalım, STK ve dernekler, kamu kurum ve kuruluşlar olarak bir olalım, Sinop’un yarınları için hep birlikte çalışalım. Sinop hepimizin’’ cümlelerine yer verdi.

Başa dön tuşu