KARADENİZ;”VATANDAŞA SIRT DÖNMENİN FATURASI ÇOK AĞIR OLACAK”

ChpSinop Milletvekili, Genel Başkan Başdanışmanı Barış Karadeniz giderek yükselen enflasyonla eriyen asgari ücretli ve emekli maaşlarını gündeme taşıdı.

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz konuya ilişkin yaptığı açıklamada; Ekonomimiz ne yazık ki her geçen gün daha da kötüye gidiyor.Türk lirası şu an en zayıf durumunda ineceği bir yer yok” diyen liyakatsiz yöneticiler tarafından yönetilen ekonomi vatandaşlarımıza büyük bir geçim sıkıntısı yaşatıyor. İnsanlar kiralarını, faturalarını ödeyemiyor artık evlerine ekmek götürmekte zorlanıyor. Akaryakıt fiyatlarının 30 liralara dayandığı günümüzde temel gıda ürünleri başta olmak üzere tüm kalemlere sürekli zam geliyor. Hal böyleyken asgari ücretli çalışanın maaşı, emekli vatandaşlarımızın maaşı zamları bile karşılamaya yetmiyor. statistiklerle oynayan kendi bildiğini okuyan TÜİK’in bile kısarak açıkladığı enflasyon şu an 73,50 olarak karşımıza çıkıyor. Görmemezlikten geliyorlar, sokağın sesini duymak istemiyorlar ülke büyük bir ekonomik krizden geçiyor. Emekli maaşlarına ve asgari ücrete yılda bir defa zam yapıyorsunuz vatandaşın aldığı her şeye kat kat zam getiriyorsunuz. Fiyat güncellemesi diye açıkladığınız bu zamlar vatandaşın belini büküyor. Bir an evvel ömürlerini bu vatana
hizmet ederek geçirmiş emeklilerimizin maaşlarını, evlerine helal lokma götürmek için çalışan asgari ücretlilerin maaşını iyileştirin.İnsanların hayallerini heveslerini çaldınız, halk size sandıkta hesabını soracak. Vatandaşa sırt dönmenin faturası çok ağır olacak”dedi.

Başa dön tuşu