Maviş, Bakan Kirişçi İle Görüştü

AK Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş, Sinop’un Boyabat ilçesinde sağanak yağıştan etkilenen tarım arazileriyle ilgili Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi ile telefonda görüştü.

Bakan Kirişçi görüşme sonrası Maviş’in ricası üzerine Boyabat’taki muhtar ve tarım üreticilerinin temsilcilerini de telefonla arayarak talep ve ihtiyaçlarını bizzat kendilerinden dinledi.

Maviş Gece Saatlerinde Bakan Kirişçi’yi Aradı. Sinop’un Boyabat ilçesinde sağanak nedeniyle bir köprü yıkılmış ve yaşanan şiddetli yağış tarım arazilerini de vurmuştu. Yağışın etkili olduğu gece saatlerinde Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi ile bir telefon görüşmesi gerçekleştiren Maviş, bölgedeki çeltik tarlaları başta olmak üzere yağıştan etkilenen tarım arazileri hakkında Bakan Kirişçi’ye bilgiler verdi. Maviş, meydana gelebilecek zararın giderilmesi için Bakan Kirişçi’den destek sözü aldı. Bakan Kirişçi Muhtar ve Çeltik Üreticilerinin Temsilcilerini Aradı Bugün de Bakan Kişiçi’yle ikinci kez telefonda görüşen Maviş, Bakan Kirişçi’ye muhtar ve çeltik üreticilerinin temsilcileriyle görüşme ricasında bulundu. Maviş’in ricası üzerine Boyabat’taki muhtar ve çeltik üreticilerinin temsilcilerini bizzat telefonla arayan Bakan Kirişçi, bölgedeki son durumu ve aciliyet duyulan ihtiyaçları kendilerinden dinledi. Bakan Kirişçi: “Tüm İmkanlarımızla Yanınızdayız” Kirişçi telefon görüşmesinde muhtar ve tarım üreticilerinin temsilcilerine yanlarında olduklarını belirterek, yağış sonrası bölgede hasar tespit çalışmalarının başladığını ve oluşabilecek her zararın karşılanacağını söyledi. Konuyu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da arz edeceklerini söyleyen Bakan Vahit Kirişçi, “Endişeniz olmasın, devletimiz emrinizde” dedi.

Başa dön tuşu