YALÇINKAYA;’’ PARTİMİZE GÖNÜL VEREN HERKESİN DESTEĞİNİ İSTİYORUZ

Avukat Aykut Cem Yalçınkaya 31 Temmuz’da gerçekleştirilecek olan Olağanüstü kongrede CHP İl Başkanlığı’na aday olacağını söyledi.

CHP Sinop İl Başkanlığında yaşanan istifalar ardından görevi düşen CHP İl yönetimi için 31 Temmuzda olağanüstü kongre kararı alındı. Yönetimden istifa eden isimler arasında yer alan Avukat Aykut Cem Yalçınkaya düzenlediği basın toplantısı ile CHP İl Başkanlığı için aday olduğunu açıkladı.
YALÇINKAYA’nın yaptığı basın açıklaması; kendi ile bilgili bilgiler vererek neden aday olduğunu söyledi. Yalçınkaya CHP yönetimde omak üzere sürekli aktif görevde olduğunu belirterek;

1 ay önce Cumhuriyet Halk Partisi Sinop İl Yönetiminde bir istifa süreci yaşandı. Bu istifalar verildiği tarih itibariyle İl Başkanına karşı Yönetim Kurulu üyelerinin vermiş olduğu Güvensizlik oyudur” dedi.
Yalçınkaya; “Bir süredir Yönetim Kurulu ile İl Başkanı arasında yaşanan fikir anlaşmazlıkları, iletişim kopuklukları, yönetim anlayışındaki farklılıklar nedeniyle İl Yönetimimiz kilitlenmiş, çalışamaz bir hale gelmiştir. Biz bu problemlerin artarak devam etmesinden endişe ettiğimiz için, ileride yaşanması muhtemel daha büyük sıkıntılara engel olmak için böyle bir karar aldık. Bizim Anayasamız CHP Parti Tüzüğüdür, tüzükte açıkça yer alan, tüzüğü hazırlayanlarca öngörülmüş bir yöntem kullanılarak istifa süreci yaşanmıştır. Bu istifalar iddia edildiği üzere delegenin iradesini yok saymak değil, aksine İl Yönetiminin içinde bulunduğu durumun delegenin takdirine ve insiyatifine bırakılmasıdır. Kararı verecek olan, bir önceki kongrede yer alan İl Kongre delegelerimizdir” açıklamasında bulundu.
Cumhuriyet Halk Partisinin delegeleri ve üyeleri bu güne dek her zaman sağduyulu davrandığını belirten Yalçınkaya; “inanıyoruz ki yapılacak olan Olağanüstü Kongrede de delegelerimiz yine sağduyulu davranarak en doğru kararı vereceklerdir. Ülkemizin her yerinde hukuk ihlallerinin yaşandığı, ekonomik problemlerin hayatı dayanılmaz bir hale getirdiği, vatandaşlarımızın kendilerini güvende hissetmedikleri bir dönemde Cumhuriyet tarihimizin en önemli seçimine gidiyoruz. Yapılan anketlerin sonuçları da gösteriyor ki Partimize ve Millet İttifakına olan ilgi her geçen gün artmaktadır. Cumhuriyet Halk Partisi olarak seçmene ulaşmak, onların güvenini kazanarak partimizi ülkemizde ve şehrimizde 1.parti yapmak zorundayız. Bunun için de gece gündüz demeden her anımızı çalışarak geçirmek mecburiyetindeyiz. 31 Temmuz 2022 tarihinde yapılacak Olağanüstü Kongrede ben ve ekip arkadaşlarım göreve talibiz. Bizler Olağanüstü Kongrenin ardından ülkemizi bekleyen tarihi seçime partimizi en iyi şekilde hazırlayacağız. İl Yönetimimiz, Milletvekilimiz, Belediye Başkanlarımız, İlçe Başkanlarımız ve İlçe Örgütlerimiz, İl Genel Meclisi Üyelerimiz, Belediye Meclisi üyelerimiz, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları örgütlerimiz, bütün üyelerimiz ve partimize gönül veren herkesin çabasıyla hep birlikte yek yürek olacak, Seçimlere yönelik organize ve etkin bir çalışma yürüteceğiz.
Bununla birlikte kentimizi ilgilendiren Çevre, Doğa, İnsan Hakları ve Hayvan Hakları konularında Sivil Toplum Kuruluşları ile birlikte etkin bir mücadelenin içinde olacağız” dedi.
Yalçınkaya 2.5 yaşındaki çocuğa ve Sinoplulara karşı sorumlulukları olduğunu ifade ettiği açıklamasında
“Benim de 2,5 yaşında bir oğlum var, hem onun hem Sinop’un bütün çocuklarının, hem de gelecekte doğan bütün çocukların hakkını savunmak için ilimizde ve ülkemizde kurulması planlanan Nükleer Santrallere karşı kararlı mücadelemizi bütün vatandaşlarımızla birlikte el birliğiyle sürdüreceğiz.
Sadece şehir merkezlerinde değil, köylerimizin sorunlarıyla da ilgilenecek, Sinop’un 466 köyünde ve bütün mahallelerinde yaşayan vatandaşlarımızla, muhtarlarımızla birlikte el ele kol kola yürüyecek, sorunlarımızı hep birlikte çözeceğiz” açıklamasında bulundu.
Tüm kesimlerin haksızlığa uğraya herkesin sesi olacaklarını belirten Yalçınkaya; “Bu faaliyetleri yürütürken partimizin bütün üyelerinin, partimize gönül veren herkesin desteğiyle birlikte kimseyi üzmeden, küstürmeden, ötekileştirmeden canla başla mücadele edeceğiz
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi “Dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla yorulmazlar” dedi.

Başa dön tuşu