YÜKSEL;” Neden açıklayamıyorsunuz? Neyi saklıyorsunuz?”

CHP Sinop İl Başkanı Av. İnan Savaş Yüksel ve STK’ temsilcileri önceki günlerde Sinop Seyyid İbrahim Bilal kız öğrenci yurdu ile ilgili açıklamalarda bulunmuştu. Yurt binasının yapımını gerçekleştiren ve devlete satan Fatih Kara açıklama sonrası CHP Sinop il başkanı hakkında suç duyurusunda bulundu. CHP İL başkanı İnan Savaş Yüksel’e CHP’li ilçe başkanları da destek vermek üzere il Başkanı ile birlikte adliye binasına giderek destek oldu. YÜKSEL’ ifade sonrası adliye çıkışında ilçe başkanları ile birlikte resim çektirerek konu ile ilgili basın açıklamasında bulundu.

YÜKSEL “Talebimiz kabul görürse, şikayetçilerin yüzünü görmek isterim”

Geçtiğimiz günlerde Seyit İbrahim Bilal Yurdu ile ilgili yapmış olduğumuz basın açıklaması ünlü (!) müteahhiti rahatsız etmiş, hakkımda Savcılığa şikayette bulunmuş. Kendisine ve devlete karşı halkı kin ve nefrete sevkediyormuşum.
Biz de bunun üzerine İlçe Başkanlarımız ile Adliyeye ifade vermeye gittik. Ünlü (!) müteahhite teşekkür etmek istiyorum; iki senedir talep etmemize rağmen açıklanmayan kamulaştırmaya ilişkin bilgi ve belgeleri bir kez de Savcılık kanalıyla talep etmemize olanak verdiği için. Yurtta keşif yapılarak yapım tarihi itibariyle yaklaşık maliyet hesabının yapılmasını, kamulaştırmaya ilişkin bilgi ve belgelerin dosya arasına alınmasını, maliyet ile kamulaştırma bedeli arasında uçurum olup olmadığının araştırılmasını Savcılıktan talep ettik. Talebimiz kabul görürse, şikayetçilerin yüzünü görmek isterim.

Bizleri adliyeyle, şikayetle yıldıramazsınız
Yalnız anlamadığımız bir husus var; madem bu kadar kendinize güveniyorsunuz, şikayetlerde bulununcaya kadar, maliyet raporlarını açıklasanız, kamulaştırma belgelerini, fiyat tespit raporlarını vs. paylaşsanız da herkesi sustursanız, kamuoyu vicdanını rahatlatsanız ya. Neden açıklayamıyorsunuz? Neyi saklıyorsunuz?
Bizleri adliyeyle, şikayetle yıldıramazsınız. Ne Canan başkanı, ne Ekrem başkanı, ne Genel Başkanımızı, ne de herhangi bir Cumhuriyet Halk Partiliyi yolundan döndüremezsiniz. Bizler NAMUSLULAR DA NAMUSSUZLAR KADAR CESUR OLMALI diyen anlayıştan gelenleriz. Doğru bildiklerimizi söylemeye devam edeceğiz…

Başa dön tuşu