Vatandaşın yardımına bugün koşmayacaksanız ne
zaman koşacaksınız?

Cumhuriyet Halk Partisi Sinop Milletvekili, Genel Başkan Başdanışmanı Barış Karadeniz depremin yaşandığı 6 Şubat’tan bu tarafa deprem bölgesinde bizzat sahada yer alarak arama kurtarma, yardımlaşma ve koordine de görev alırken bir yandanda bölgeye yönelik yapılacak yardımlarla ilgili açıklamalarını sürdürüyor. Karadeniz yaptığı açıklamada bölgeye gelmeyen milletvekillerine sert çıktı. Karadeniz ‘Gün birlik günüdür’ dedi.

CHP Sinop milletvekili Barış Karadeniz depremin yaşandığı 6 Şubat’tan bu tarafa deprem bölgesinde bizzat saha da yer alarak arama kurtarma yardımlaşma ve koordine de görev alırken bir yandan da bölgeye yönelik yapılacak yardımlarla ilgili açıklamalarını sürdürüyor. Karadeniz yaptığı açıklamada ‘ Cumhuriyet Halk Partisi Sinop Milletvekili, Genel Başkan Başdanışmanı Barış Karadeniz deprem bölgesinden açıklamalarda bulundu. Karadeniz; Gün birlik günüdür; dedi.
CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve on ilde büyük yıkımlar yaratan depremin ilk anından bu yana sahada afetzedelere yardım için çalışmalara katılıyor. Karadeniz yaptığı açıklamada; “Büyük bir afetle karşı karşıyayız, ilk günden bu yana sahada vatandaşlarımızın yanındayız. Büyük bir yıkım söz konusu bazı kentlerimiz ilçelerimiz ne yazık ki yerle bir oldu. Çok can kaybımız var içimiz yanıyor. Enkazdan bir can daha kurtardıkça birlikte seviniyor, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza birlikte yanıyoruz. Afetzedelerin ihtiyaçlarını bir an evvel gidermemiz gerekiyor. Bölgelerde elektrik problemi var elektrikli ısıtıcı kullanamıyorlar soba ve odun gerekiyor. Hayırsever vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz tırlarca yardım geliyor fakat doğru şekilde dağıtılamıyor. Ekmeklerin sokakta küflendiğini kıyafetlerin yollarda kirlenip birer çöp dağına dönüştüğünü görüyoruz. Yardım malzemesi gönderecek vatandaşlarımızın bölgedeki yetkililerle iletişime geçmesi öyle hareket etmesi afetzedelere yardımın doğru şekilde ulaşması adına önem arz ediyor. Her ailenin yemeğe erişmesi noktasında konserve ve hazır yemekler büyük rol oynuyor, vatandaşlarımızın yardım kolilerinde de bulunmasını afetzedeler adına rica ediyorum. Elimizden geldiğince gücümüz yettiğince burada vatandaşlarımızlayız, buraya gelmeye yüzü olmayan mecliste sıcak ofislerden twit atan milletvekillerini de esefle kınıyorum. Vatandaşın yardımına bugün koşmayacaksanız ne zaman koşacaksınız? Burada gece gündüz demeden emek veren tüm arama kurtarma ekiplerimize, belediye ekiplerimize, sivil toplum kuruluşlarımıza derneklerimize çok teşekkür ediyorum. 71 ilimizden elindeki avucundakini afetzedelerle paylaşan gönlü büyük halkımıza şükranlarımı sunuyorum. Yaralar birlikte sarılacak, gün birlik günüdür’’ cümlelerini kullandı.

Başa dön tuşu