SİNOP’LU SPORCULAR DERECE İLE DÖNDÜ

Sakarya Sapanca’da düzenlenen Bahar Kupası yarışlarına katılan Sinoplu kürekçiler bir ilke imza attı. 27-29 Mayıs tarihleri arasında Sapanca Kırkpınar mevkiinde düzenlenen Bahar Kupası yarışmalarına ilk defa ilimiz Sinop’ta açılan Kürek Sporcu Eğitim Merkezi (SEM) ve Sinop Gençlik Spor Kulübü sporcuları katılım sağladı.

SİNOP’A DURGUNSU KATEGORİSİNDE İLK MADALYALARI KAZANDIRDILAR

Yarışmalarda Durgunsu U15 Erkekler 2x kategorisinde Sinoplu sporculardan Ali Asrın Öz (SEM) ve Oğuz Kekeç Galatasaray’ı geçerek ikinci oldular. Durgunsu 4x kategorisinde Efnan Sezgin (SEM), İdil Şevval Akın, Sudenaz Ekşi (SEM) ve Zeynep Özalp’ın yer aldığı takımımız 3’üncülük elde etti. Bu başarıları ile Sinop Gençlik Spor Kulübü sporcuları, Durgunsu kategorisinde Sinop’a ilk madalyaları kazandırdılar. 

SİNOP’A DENİZ KÜREĞİ KATEGORİSİNDE 2’İNCİLİK KAZANDIRDILAR

Deniz Küreği kategorisinde sporcularımız, ikincilik ve üçüncülük başarıları elde ettiler. Deniz Küreği U19 Kadınlar 1x kategorisinde Azra Betül Koçak (SEM) ikincilik ve U19 Kadınlar 4x kategorisinde Azra Betül Koçak, Elif Berna Taban, Melissa Buse Başoğlu, Aslı Yazıcı ve Alperen Özalp’tan oluşan takım üçüncülük elde etti. Deniz Küreği Kadınlar 2x kategorisinde sporculardan Melike Ezgi Gündoğdu ile Ceyda Çiğdem Yıldız ikincilik, 4x+ kategorisinde Serenat Çobanoğlu, Azra Betül Koçak, Elif Berna Taban, Melissa Buse Başoğlu, Aslı Yazıcı ve Alperen Özalp’tan oluşan takım üçüncülük elde etti. Deniz Küreği Kadınlar 2x kategorisinde sporculardan Melike Ezgi Gündoğdu ile Ceyda Çiğdem Yıldız ikincilik, 4x+ kategorisinde Serenat Çobanoğlu, Azra Betül Koçak, Ceyda Çiğdem Yıldız, Melike Ezgi Gündoğdu ve Eylül Tunç’tan oluşan takım ikincilik elde etti.

 

 

Başa dön tuşu