DURAĞANLI BAŞPEHLİVAN MUSTAFA TAŞ MEMLEKETİNE ZİYARETE GELDİ…

“Sinop’a bir altın kemer borcum olsun”

Edirne’de düzenlenen 661. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde finale yükselen 25 yaşındaki başpehlivan Mustafa Taş, memleketi Sinop Durağan’da karşılandı. Durağan Kaymakamı Ahmet TOZLU başpehlivan Mustafa TAŞ’ı makamında ağırladı.
Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Spor Kulübü adına güreşen Taş, finalde yine aynı kulübün sporcusu ve ilk kez çıktığı başpehlivanlıkta altın kemeri kazanan Cengizhan Şimşek’le finale kalmıştı. Başpehlivanlık finalinde Altın kemeri Cengizhan şimşek kazanırken gümüş kemeri Durağanlı Mustafa Taş almıştı. Antalya BB Başkanı Muhittin BÖCEK’e 661. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri
öncesi ziyaret eden ASAT sporcuları altın kemer söz vererek altın kemeri Antalyaya getireceklerini belirtmişti. Böcek ‘benim evlatlarım’ diyerek destek verdiği sporculara “Sizin başarılarınız gençlere ve çocuklara örnek oluyor. Sizler benim göz bebeğimsiniz. Sizleri çok seviyorum ve çok güveniyorum. Allah yolunuzu bahtınızı açık etsin” diyerek uğurlamış Kırkpınar güreşlerini de Edirne’ye giderek meydandan izlemişti.
CHP’li Antalya Büyükşehir Belediye başkanı Muhittin BÖCEK’in Konyaaltı belediye başkanlığı döneminden bu tarafa desteklediği atasporu güreş ve ASAT son yıllarda Kırkpınar’a yolladığı pehlivanlarla adından sıkça söz ettiriyor.
Başpehlivan Taş memleketi Durağan meydanında davul-zurna eşliğinde karşılandı. Tarihi 661.Edirne Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde 54 başpehlivan arasında en genç Başpehlivan olan Mustafa TAŞ memleketi Durağan’ı ziyaret etti. Kırkpınar sahasına ilk defa başpehlivan olarak adımını attığı yıl Salih Dorum, Faruk Akkoyun, Osman Aynur, Hüseyin Gümüşalan ve Ertuğrul Dağdeviren’i yenerek finale çıkan Mustafa TAŞ er meydanında ikinciliği alarak tüm Sinoplu’ları gururlandırdı.
Mustafa Taş “Öncelikle beni ekranları başında yalnız bırakmayan tüm güreş severlere Sinoplulara kazandığım madalyam armağan olsun. Altın kemere çok yaklaşmıştım almak nasip olmadı. Sinop’a bir altın kemer borcum olsun. Sinop’un ilk başpehlivanı ben oldum, inşallah altın kemeri getiren de başpehlivan da ben olmak istiyorum.
Belediye başkanımıza ve beni karşılayan herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Yine aynı zamanda benden maddi manevi desteklerini esirgemeyen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek’e, Halil İbrahim Aktan abime ve aileme sonsuz teşekkürler” diye konuştu.
Başpehlivan Mustafa TAŞ Durağan merkezinde ki karşılama ve konuşmalarının ardından kısa süre önce faaliyete açılan Durakhan’da misafir edildi. Ardından İlçe protokolleri ve misafirlerle beraber Hükümet Konağına geçildi.
Plaket ve çeşitli hediyelerin takdimiyle Sinop genelindeki diğer programlar için Durağanlı Başpehlivan Mustafa TAŞ yolcu edildi.
inşaalllah altın kemeriyle gelecek!
Başpehlivan Mustafa TAŞ Sinop belediye başkanı Barış Ayhan ve CHP Sinop milletvekili Barış Karadeniz ağırladı.de düzenlenen karşılama töreninde CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Belediye Başkanı Barış Ayhan, başkan yardımcıları Hüseyin Minoğlu ve Aydın Hakan Sönmez ile CHP Merkez ilçe başkanı Tolga Kara katıldı.
Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan, “Geçen hafta sonu gerçekleştirilen Kırkpınar güreşlerinde baş güreşte final oynayan hemşehrimiz Mustafa Taş bugün bize ziyarete geldi. Kendisine hem ziyareti için hem de bizleri gururlandırdığı için teşekkür ediyorum. Altın kemere artık hiç olmadığı kadar yakınız, sadece 365 gün beklememiz gerekiyor. İnşallah seneye bu günlerde elinde altın kemeriyle gelecek. Biz de Sinop Belediyesi olarak koşulsuz arkasındayız. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek yardımlarını hiç esirgemiyor. Sadece Mustafa’nın başarısı değil, ona özenen çok genç çocuklarımız var. Bundan sonra yeni Mustafa Taş’ları yetiştirmek bizlerin boynumuzun borcu olsun. Kendisine tekrar teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Başa dön tuşu