İLÇE UMUMİ HIFZISSIHHA KURULU TOPLANTI KARARI AÇIKLANDI!

Durağan Umumi Hıfzıssıhha Kurulu 1593 sayılı 27 ve 72. maddeleri gereğince koronavirüs (Covid-19) salgınından vatandaşlarımızı korumak ve salgını yayılmasını engellemek adına Durağan’da alınması gereken ek tedbirleri görüşmek üzere Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kaymakam Ahmet TOZLU’nun başkanlığında imzaları bulunan üyelerin katılımları ile toplanıldı.
Toplantıda Durağan Şehit İbrahim Yiğit İlkokulu‘nun deprem güçlendirme kapsamına alınması sebebiyle eğitim öğretim Şehit Kadirler Ortaokul’u bünyesinde ikinci öğretimle devam etme zorunluluğu doğmuştur.
Şehit Kadir Ortaokul’u ve Şehit İbrahim Yiğit İlkokul’u COVID-19 salgın hastalıkları ile mücadele kapsamında alınması gereken tedbirler ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı’nın yayınladığı COVID-19 salgınında okullarda alınması gereken önlemler rehberinin 4. maddesinde geçen ders sürelerinin sınıf boyutları ve öğrenci sayısı da dikkate alınarak 40 dakikaya aşmayacak şekilde planlanmasını uygun olacaktır ifadesi ışığında ‘‘2021 – 2022’’ eğitim öğretim yılı içerisinde Durağan Şehit İbrahim Yiğit İlkokul’u ile Şehit Kadirler ortaokulu öğrencilerinin okula giriş çıkış saatleri ile göz önünde bulundurularak derslerinin 30 dakika olarak düzenlenmesine Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’nun aldığı kararın uygun uyumaması halinde ve her seferde ayrı ayrı olmak üzere umumi hırsız Hıfzısıhha kanunu 282. maddesi gereğince; ‘‘3.437 TL’’ kabahatler kanununun 32. maddesi gereğince ‘‘427 tl’’ idari para cezası uygulanacağı belirtildi.

Başa dön tuşu