KAYMAKAMLIK İŞGAL TESPİTİNDE..

Durağan Kaymakamlığı resmi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Durağan’da hem çiftçiler için hem de çeltik komisyonu için çeltik ekim sezonun başladığını belirtti. Durağan kaymakamlığı yaptığı açıklamada geçtiğimiz yıla atıfta bulunarak çeltik arazilerinde yol işgali ve kanal kıyısı işgali gibi şikayetlerle ilgili bir çalışma yapıldığını hatırlatarak; “bu kapsamda çeltik arazilerinde kadastral bir haritalandırma yapılmış; yollar ve tarla sınırları işaretlenmişti. Bu işaretlemelere uygun olaraksa ova köylerimizdeki ekim sahalarında yol genişletme süreci bilahare başlatılacaktır. Geçtiğimiz sene bu sınırları ihlal edenlere ya da işaretleri ortadan kaldıranlara da cezai işlem uygulanmıştı.
Bu yıl da aynı süreç devam edecek olup yol, kanal kıyısı ya da setleri işgal etmeye devam ederek diğer çiftçilerimizin haklarını gaspeden kişilere karşı artarak ve işgal ortadan kalkmadığı müddetçe her tespitten sonra idari para cezası uygulanacaktır. İlçe Tarım Müdürlüğümüz bu doğrultudaki şikayetlere göre çalışmalar yapmaktadır” denildi.
Kaymakamlık açıklamasında, Çeltik Komisyonu Başkanı Durağan KaymakamıAhmet TOZLU, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Nazmiye ÖZ ve Köylere Hizmet Götürme Birliği Müdürü Mustafa MAVİŞ ile birlikte şikayetler üzerine Yandak Köyü sahasında inceleme yaparak ihlalleri tespit ettiklerine yer verdi. Kaymakamlık ihlali yapanlar hakkında idari para cezası uygulandığını işgal edilen alanların makine ve ekipmanlarla bozularak eski haline getirileceği belirtildi.

Bir 4 kişi, ayakta duran insanlar ve yol görseli olabilir
Bir 4 kişi, ayakta duran insanlar, ağaç, çim ve dağ görseli olabilirBir 3 kişi, ayakta duran insanlar, doğa, ağaç ve dağ görseli olabilir
Başa dön tuşu