SİYASET Haber Girişi : 29 Kasım 2023 12:25

AK PARTİDE TEMAYÜL YOKLAMASI YAPILDI!

AK PARTİDE TEMAYÜL YOKLAMASI YAPILDI!

AK Parti Sinop’ta adaylarını belirliyor. AK Parti Sinop İl Başkanlığıca, 31 Mart’ta düzenlenecek yerel seçimlerde partiden Sinop merkez ve ilçelerde aday olmak için başvuran 33 isme yönelik temayül yoklaması gerçekleştirdi. 
    Sinop Kültür Merkezinde yapılan yoklamada toplam 592 teşkilat üyesinden Sinop merkezden 141 olmak üzere toplamda 436 kişi oy kullandı,

    AK Parti Disiplin Kurulu Üyesi Avukat Mehmet Kırmızı ve İstanbul Milletvekili Bayram Şenocak’ın gözlemci olarak katıldığı temayül yoklamasında 33 aday adayı delegeler tarafından dijital ortamda oylandı. Saat 10.00’da başlayan yoklama 16:00’da sona erdi. 

    Temayül yoklamasının şeffaf ve tarafsız bir şekilde yapılması için her ilde komisyonlar oluşturulurken komisyonlarda Merkez Karar ve Yönetim Kurulu ve Merkez Yürütme Kurulu üyeleri ile milletvekilleri Yer Aldı.
    81 ilde çevrim içi gerçekleştirilecek temayül yoklamasında yaklaşık 160 bin AK Partili “Kimi aday olarak görmek istersiniz?” sorusunu yanıtladı.
    Sinop’ta teşkilat üyelerine mevcut belediye başkanları hariç il merkezi ve ilçelerdeki isimler soruldu.. 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.