Haberler Haber Girişi : 14 Ağustos 2023 17:57

Gerze sahilleri çöpe büründü

Gerze sahilleri çöpe büründü

Yağış, çöp sorununu ortaya çıkardı. Gerze’de yaşanan sağanak yağış sonrası çöpler derelere ve denize taşındı.

    Gerze’de dün akşam saatlerinde başlayan ve günün ilk ışıklarına kadar devam eden sağanak yağış sonrası çöpler denizde kirli bir görüntü oluşturdu. İnsanların etrafa ve derelere duyarsızca attığı çöpler yağışlar, seller ve taşkınlar sonrasında, denizlerde toplanarak kötü bir görüntü oluşmasına hem de doğanın dengesinin bozulmasına sebep oluyor. Denizin üzerindeki çöpler vatandaşların dikkatini çekerken ortaya çıkan manzara ise insanlara ‘bu sizin eseriniz’  şeklinde mesaj veriyor.
    Deniz üzerindeki çöp kaplı manzarayı gören vatandaşlar, “bu biz insanların eseri. Doğa aldığını geri veriyor, keşke güzellikler verebilsek ama biz çöplerimizi, atıklarımızı, konteynırlara, geri dönüşüm kutularına atmak yerine denizlere atıyoruz, yüksek kesimlere bırakıyoruz. 
Yağışlarla birlikte de bu çöpler denizlere, derelere taşınıyor. Sonra da sahil, deniz pis diye yakınıyoruz. Bu görüntü bizim eserimiz, bizim ayıbımız. Daha duyarlı olsak bu görüntülerle karşı karşıya kalmayız” ifadelerinde bulundular.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.