SİYASET Haber Girişi : 18 Ağustos 2023 14:21

KARADENİZ;’’AYANCIK HALKININ CANI BU KADAR UCUZ DEĞİL’’

KARADENİZ;’’AYANCIK HALKININ CANI BU KADAR UCUZ DEĞİL’’

    Cumhuriyet Halk Partisi Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, büyük Ayancık selinden sonra Ayancık sanayi sitesi mevkiine yapılan istinat duvarını dile getirdi. Karadeniz; “Perde beton daha yağmur görmeden yıkılıyor” dedi. 

    CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz selde büyük yıkıma uğrayan Ayancık ilçesinin sorunlarına yönelik açıklamalarda bulundu. Karadeniz;” 2021 yılında son yıllarda gördüğümüz en büyük doğal afetlerden birini yaşadık, vatandaşlarımızı kaybettik ilçemiz yerle bir oldu. İki yıldır ilçemizi ayağa kaldırmak için var gücümüzle çalışıyoruz. İlçemiz için kim bir tuğla koysa seviniyoruz, emeği geçen herkesten Allah razı olsun diyoruz. Fakat  vatandaşın vergisiyle göstermelik yapılan şeyleri de görmek bizi hayli üzüyor. Ayancık Sanayi Sitesi’ne yapılan bir istinat duvarı var perde beton daha yağmur görmeden yıkıldı yıkılacak. Altı daha şimdiden oyulmuş, temel desek temel yok. Daha iki yıl oldu hiç mi akıllanmadınız vatandaşın canı,malı bu kadar ucuz olamaz. Bu ihaleyi kime verdiniz, kim denetledi ? İki gün sonra Allah korusun bir şey yaşasak bunun vebalini kim ödeyecek? Bu alan vatandaşlarımız için büyük tehlike arz ediyor. Kamuoyu adına sesleniyorum, Ayancıklı vatandaşlarımız için sesleniyorum gelin bu istinat duvarını inceleyin. Söz konusu alanda bir an evvel gerekli çalışmanın yapılması gerekiyor. Vatandaşımızın canı için konunun takipçisi olacağız, Ayancık halkının canı ucuz değil” dedi.
 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.