SİYASET Haber Girişi : 27 Eylül 2023 12:07

Karadeniz; “Demek ki, daha önceki yapılan mülakatlar mülakat değildi”

Karadeniz; “Demek ki, daha önceki yapılan mülakatlar mülakat değildi”

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, “Sayın Cumhurbaşkanı seçim yatırımı olarak verdiği vaatte mülakatı kaldıracağını söyledi.  Şimdi de Milli Eğitim Bakanı Sayın Yusuf Tekin, “mülakatları mülakat gibi yapacağız” diyor. Atanmayı bekleyen yüz binlerce öğretmen adayıyla dalga geçmeyin, insanların duygularıyla oynamayın” dedi.

    CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in mülakatların devam edeceğine yönelik açıklamasına tepki gösterdi. Karadeniz; “Sayın Cumhurbaşkanı seçim yatırımı olarak verdiği vaatte mülakatı kaldıracağını söyledi.  Şimdi de Milli Eğitim Bakanı Sayın Yusuf Tekin, ‘mülakatları mülakat gibi yapacağız’ diyor. Mülakatları mülakat gibi yapacağız ne demek? Daha önce mülakatlar nasıldı? O zaman bir şaibe doğuyor. Demek ki, daha önceki yapılan mülakatlar mülakat değildi. Şu ana kadar yapılan tüm mülakatlar AKP’nin kendi siyasi kadrolarını oluşturmak için yapılmış mülakatlar oluyor o zaman. Mülakatları mülakat gibi yapacağız dediler ve kendilerini açık ettiler. Bu kararlarıyla bu zaman kadar yapılan mülakatların mülakat olmadığını belli ettiler. Bu ülkede atanmayı bekleyen yüz binlere öğretmen adayı var. Hepsi umut içinde bekliyor. Atanmayı bekleyen yüz binlerce öğretmen adayıyla dalga geçmeyin, insanların duygularıyla oynamayın. Mülakat kararınızdan vazgeçin” dedi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.