Ekonomi Haber Girişi : 14 Ağustos 2023 16:40

Sinop’a Büyük Yatırım: Dış ticaretine büyük katkıda bulunuyor

İş insanı Mehmet Coşkun tarafından kurulan fabrika, 5000 metrekarelik alanda faaliyet gösteriyor ve 200 kişiye istihdam imkanı sunuyor. Ayrıca, Türkiye’den 65 ülkeye ihracat yaparak ülkenin dış ticaretine de büyük katkıda bulunuyor.

    Aynı zamanda Sinop Eğitim Vakfı (SEV) Başkanı olan yatırımcı iş insanı Mehmet Coşkun, konuşmasında 1993 yılında başladıkları girişimin bugün yurtiçi ve yurtdışı mağaza zincirleriyle bin kişiyi aştığını dile getirdi. Fabrikanın Sinop Organize Sanayi Bölgesi’nde açılmasının gururunu yaşadığını belirten Coşkun, yaptıkları yatırımla sağladıkları istihdamı önemsediğini vurguladı. Ayrıca, Speed Life Tekstil Fabrikası olarak ihracat yaparak Türkiye’nin ekonomisine katkıda bulunmaktan dolayı mutluluk duyduklarını ifade etti.

Açılış törenine; Vali Vekili Abdullah Şahin, AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş, Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Kurtuluş Kaya, il protokolü, iş insanları, STK ve siyasi parti temsilcileri  ile yüzlerce davetli katıldı. Törende, fabrika hakkında açılış konuşmaları ardından dua okundu ve protokol üyeleri açılış kurdelesini kesti.

Fabrikanın Sinop’a ekonomik ve sosyal anlamda katkı sağlaması beklenirken, Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanına ihracat yaparak ülkenin dış ticaretine olanak sağlaması, bölgedeki iş gücü potansiyelini daha da artırması bekleniyor.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.