Haberler Haber Girişi : 16 Kasım 2023 13:13

‘SİNOP’ ARALIK AYINDA YENİKAPI’ DA

‘SİNOP’ ARALIK AYINDA YENİKAPI’ DA

Geçen yıl eleştirilerin odağına yerleşen Yenikapı Tanıtım günlerini Sinoplu dernekler bir arada yapıyor.  
    Sinoplular tarafından merakla beklenen  ‘YENİKAPI SİNOP TANITIM GÜNLERİ’ bu yıl 14-17 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek.
     SİNDEF Genel başkanı Hasan Dalkıran Önceki yıllarda tanıtım günleri ayrı ayrı derneklerce yapılmaya çalışıldığından eleştiri konusu oluyordu. Bu yıl SİNDEF, SİAD, SİYAD, SİNOP EĞİTİM VAKFI, KÜÇÜKÇEKMECE SİNOP SPOR KULÜBÜ birlikte yaptıklarından önem arz ettiğini belirtti.

‘SİNOP’ ARALIK AYINDA YENİKAPI’ DA
Gurbetteki Sinoplular tarafından merakla beklenen Sinop Memleket Günleri, 14-17 Aralık tarihlerinde İstanbul Yenikapı’ da gerçekleştirilecek.
    14-17 Aralık tarihlerinde İstanbul Yenikapı’ da gerçekleştirilecek olan, “Sinop Memleket Günleri” başlıyor. 

Sinop’un keşfedilmeyi bekleyen tüm güzelliklerini Türkiye’ye en iyi şekilde tanıtmak amacıyla, Sinop Dernekleri Federasyonu aracığıyla SİYAD, SEV, SİAD ve Küçükçekmece Sinopspor Kulübüyle birlikte, 14-17 Aralık tarihleri arasında Yenikapı’da Sinop Memleket Buluşması gerçekleştirilecek.
    Sinop’un doğal, tarihi ve kültürel turizm potansiyelini ulusal anlamda tanıtımın yapılmasına katkı sağlayacak bir organizasyon olan Sinop Memleket Günleri, Sinop’un yöresel değerleri, kültürü, önemli markalarını ve ticari ürünlerini, tüm Türkiye’ye en iyi şekilde tanıtımının yapılmasını sağlayacağı ifade ediliyor..

TÜM 
HEMŞEHRİLERİMİZ 
DAVETLİDİR..
    Konuyla ilgili konuşan SİNDEF Genel Başkanı Hasan Dalkıran, SİNDEF olarak gece gündüz demeden Sinoplular için büyük anlam ifade eden Sinop Memleket Günlerine hazırlandıklarını kaydetti. Etkinliğin amacını, Sinop’un zengin kültürünü, tarihini ve doğal güzelliklerini tanıtmak olarak nitelendiren  Federasyon Başkanı Hasan Dalkıran  tüm Sinopluları ve Sinop kültürünü merak eden herkesi bu buluşmaya katılmaya çağırıyor...
    Programda, Sinop’un lezzetlerinin yanı sıra tarihi ve doğal güzelliklerinin de tanıtılacağı belirtiliyor...
    Bu etkinlik, Sinoplu vatandaşların bir araya gelerek hemşehrilik bağlarını güçlendirmesi ve Sinop kültürünü daha geniş kitlelere tanıtması açısından önem taşıyor... Başkan Dalkıran, “amacımız Sinopluların İstanbul’da gücünü en iyi şekilde göstermek ve güzel ilimizi en iyi, en güzel şekilde tanıtmak. Sizleri; eşsiz lezzetleri, muhteşem doğası ve tarihi ile Sinopla buluşmaya davet ediyoruz.Sinop Dernekleri Federasyonumuz aracığı ile SİYAD, SEV, SİAD ve Küçükçekmece Sinopspor Kulübümüzle birlikte, 14-17 Aralık tarihleri arasında Yenikapı’da düzenleyeceğimiz Sinop Memleket Buluşması’na tüm hemşehrilerimiz davetlidir” diye konuştu.
 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.