GÜNDEM Haber Girişi : 27 Eylül 2023 12:50

Sinoplu hayırsever iş insanı Ramazan Ulu hayatını kaybetti

Sinoplu hayırsever iş insanı  Ramazan Ulu hayatını kaybetti

    Sinoplu hayırsever iş insanı Ramazan Ulu, geçirdiği beyin kanaması sonrası Ağustos ayında Samsun’da tedavi altına alınmıştı.

    Uzun yıllar İstanbul’da Sinop iş dünyasını temsil eden, aynı zamanda Snowy Marketler sahibi Ulu, yoğun bakımdaki yaşam mücadelesini kaybetti. Ulu’nun vefat haberi büyük üzüntüye neden oldu. 

    Sinoplu STK’lar için önemli bir yere sahip olan Ramazan Ulu, birçok hayır işine öncülük etmiş ve bu zamana kadar pek çok insanın hayatına dokunmuştu.

RAMAZAN ULU

    Ramazan Ulu, 1956 yılında Sinop Boyabat’ta doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Boyabat’ta, üniversite eğitimini İstanbul İlahiyat Fakültesi’nden çok sevdiği mesleği yapabilme adına geçiş yaptığı Eğitim Enstitüsü’nde 1979 yılında tamamladı. Aynı yıl Sivas ili Divriği ilçesine ilk ataması yapılarak öğretmenlik mesleğini 1986 yılına kadar sürdürdü.

    1986 yılında öğretmenlikten kendi isteği ile ayrılarak İstanbul Kağıthane ilçesinde bir bakkal dükkanı ile perakende sektörüne adım attı. Bu güne kadar sektör içinde toptancılık, distribütörlükler de yaptı.  Sektörle ilgili İSMAR ve PERDER gibi oluşumların kuruluşunda ve içinde yer aldı.

Bazı sivil toplum örgütleri ve spor kulüplerinin başkanlıklarını da yaparak dernekçilikte tecrübe edindi. Görev yaptığı derneklerden kendisine onursal başkanlık sıfatı verildi. Snowy Ulu Kardeşler Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürütmekte olan Ramazan Ulu, evli ve bir çocuk babasıydı.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.