YEREL Haber Girişi : 16 Mayıs 2024 13:19

Boyabat Belediyesi’nden Anneler Günü’ne özel “Ihlamur Baskısı” etkinliği

Boyabat Belediyesi’nden Anneler Günü’ne özel “Ihlamur Baskısı”  etkinliği

Boyabat Belediyesi ve Yaşayan Kültürel Miras Müzesi işbirliğiyle Anneler Günü’ne özel “Ihlamur Baskısı” etkinliği geçekleştirildi.
Boyabat Belediyesi Yaşayan Kültürel Miras Müzesi bahçesinde düzenlenen etkinlikte ziyaretçilere bez örtü, bez çanta ve keseler üzerine 13 farklı geleneksel Türk ve güncel motiflerinden istenilen motiflerin ıhlamur baskıları yapılarak annelere ve annelerine verilmek üzere yakınlarına hediye edildi.

Müze sorumlusu Elçin Yayla, ziyaretçilere tercih ettikleri motifleri bez eşya üzerine kendisi ve ziyaretçiyle baskı yaparak anneler günlerini kutladı,

Etkinliğe katılan Belediye Başkan Yardımcı Ayşenur Türkmen de ıhlamur bakısı yapıp katılımcılara hediye ederken, annelere ne yaparsak yapalım haklarını ödeyemeyiz, diyerek “Biz bu güne özel bir anı kalması için sizleri davet ettik. Katılımınız için çok teşekkür ediyoruz. Anneler evlatları için uyumaz, onlar için her fedakarlığı gösterir. Bizler annelerimizin değerini onun sağlığında bilelim. Onları asla üzmeyelim. Hayatlarını kaybettiğinde keşke, demeyelim, bu dünyada el üstünde tutalım. Bu vesileyle tüm annelerin gününü kutluyor, saygı ve sevgilerimizi sunuyoruz. Hayatta olmayan annelerimize Allah rahmet eylesin, mekanları cennet olsun,” dedi.

Boyabat Kaymakamı Enver Yılmaz’ın eşi Zahide Yılmaz da programa katılıp annelerle sohbet edip, baskı yaptı, günlerini kutladı.
    Program hatıra fotoğrafları çekimiyle sona erdi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.